Jak sprzedać

Sopocki Dom Aukcyjny oferuje możliwość sprzedaży dzieł sztuki i antyków osobom fizycznym oraz firmom zarówno w galeriach, jaki i podczas aukcji. Obiekty do sprzedaży można zaprezentować bezpośrednio w jednej z galerii, zgłosić przez telefon lub zaoferować drogą mailową. Proponowane obiekty podlegają ocenie rzeczoznawcy oraz rzetelnej wycenie. W wypadku, gdy nie ma możliwości dostarczenia interesujących nas obiektów, jest ich więcej lub są znacznej wielkości, ekspert Sopockiego Domu Aukcyjnego może przyjechać pod wskazany adres by dokonać oceny i wstępnej wyceny.

 

Obiekty do sprzedaży przyjmowane są na podstawie, podpisanej z zainteresowanym, umowy komisu lub umowy komisowo-aukcyjnej. Sprzedający oświadcza w niej, że jest wyłącznym właścicielem przedmiotu i deklaruje, że nie jest on obciążony prawami osób trzecich, jak również nie stanowi przedmiotu zabezpieczenia oraz nie jest zajęty przez Urząd Skarbowy lub komornika sądowego.

 

Sopocki Dom Aukcyjny jest także otwarty na możliwość współpracy z artystami, absolwentami i studentami uczelni artystycznych. Oferujemy im możliwość sprzedaży prac na Aukcjach Młodej Sztuki oraz podczas dedykowanych indywidualnych wystaw w naszych galeriach.