Aukcja Prac na Papierze - Sztuka Współczesna / 22 kwietnia 2020

96. Koji Kamoji | Kompozycje z kołami

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Prac na Papierze - Sztuka WspółczesnaKompozycje z kołami
powrót
96
Kompozycje z kołami

Koji Kamoji (ur. 1935 Tokio)

Kompozycje z kołami

serigrafia, papier, 60 x 60 cm, numerowane i sygnowane u dołu: 40/55 Koji Kamoji

* Do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite, tj. prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymywania wynagrodzenia z tytułu dokonanych zawodowo odsprzedaży oryginalnych egzemplarzy dzieł. Opłata będzie obliczana gdy równowartość kwoty wylicytowanej przekroczy 1000 zł. Do 500 000 zł wynosi 5% od kwoty wylicytowanej, a powyżej 500 000 wynosi 3% od kwoty wylicytowanej. W Polsce droit de suite reguluje art. 19-195 ustawy o prawach autorskich i pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. z późniejszymi zmianami, zgodnie z obowiązującą w Unii Europejskiej dyrektywą 2001/84/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 września 2001 r. w sprawie prawa autora do wynagrodzenia z tytułu odsprzedaży oryginalnego egzemplarza dzieła sztuki.

Koji Kamoji
Japoński malarz, autor obiektów i instalacji artystycznych. Od końca lat 50. Na stałe związany z Polską. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych Musashino w Tokio, do której uczęszczał w latach 1953-1958. Do Polski przybył w 1959 roku, rozpoczął studia na warszawskiej ASP w pracowni Artura Nachta-Samborskiego. Od 1967 współpracuje z warszawską Galerią Foksal. Wybór Polski na nowe miejsce pobytu i do pracy wiązał się z wcześniejszymi, rodzinnymi doświadczeniami (stryj artysty zajmował się tłumaczeniem polskiej literatury na język japoński). Pierwsze prace artysty charakteryzowała silna ekspresja i mocny kolor, z czasem jednak jego formy ulegały uproszczeniu i wyciszeniu. Ponadto zaczęły być bardziej przestrzenne i artysty konsekwentnie zmierzał w kierunku tworzenia obrazów-obiektów. Zmieniały się one z czasem w przestrzenne instalacje, które widz mógł nie tylko oglądać, ale również w nie „wejść”. Twórczość Kamojiego i jego specyficzny sposób myślenia o sztuce wyróżnia go na tle innych artystów tworzących w Polsce po II wojnie światowej. Jego sztuka prezentowana była na wielu wystawach w Polsce i zagranicą. Swoją sztukę prezentował m.in. w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta (Warszawa); Galerii Foksal (Warszawa); Galeria Muzalewskiej (Poznań); Galerii AT (Poznań); Andzelm Gallery (Lublin); Galerii Sektor 1 (Katowice); Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa); Muzeum Sztuki (Łódź).
Czytaj więcej
Cena wylicytowana
1 600 zł
Zapytaj o obiekt
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+ 48 22 828 96 98
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się